Культурна референтура Організації українських націоналістів (КР ОУН) започаткована О. Ольжичем ще 1937 року.
Діяльність КР ОУН була спрямована на утвердження української національної свідомості, ідеї соборності української нації, на поширення знань про історію та визвольні змагання українського народу, на консолідацію національно-свідомих митців та науковців. Її кадрове ядро було пов’язане з іменами Кості Мельника, Олега Штуля, Олега Лащенка, Олекси Стефановича, Олени Теліги та ін. Із КР ОУН тісно співпрацювали відомі українські діячі культури і науки, які не були членами ОУН: Улас Самчук, Михайло Мухин, Оксана Лятуринська, Леонід Мосендз, Роберт Лісовський та ін.
Вважаємо, що діяльність Культурної референтури ОУН не втратила актуальності і на двадцять сьомому році незалежності України.
Донині поняття духовних цінностей, української мови та української історії не стало пріоритетом для багатьох українців. Саме з метою подолання «совка» та споживацького світосприймання серед українців і відновлює свою діяльність Культурна референтура ОУН.
Наша мета – плекання людини. Людини духовної, творчої, інтелектуальної, здорової, працьовитої, відповідальної, жертовної, яка знає і шанує українську мову, культуру та історію, яка є патріотом своєї країни та водночас з повагою ставиться до мультикультурного світу. Людини, яка несе у світ добро, любов, терпимість, але готова стати на захист своєї Батьківщини, своєї родини і «будучини» (О. Ольжич) своїх дітей у разі агресії колишніх «братів» чи інших новотерористів.
Проект «Культурна референтура ОУН» покликаний розвивати «духовну суверенність» (О. Ольжич) українців на високій ноті звучання національної культури.
Це територія вияву культурної самоідентичності нації, що позиціонується як українська та водночас уплітається в загальнолюдську систему цінностей.
Ми прагнемо підтримувати та об’єднувати на платформі Культурної референтури потужні українські явища в царині мистецтва слова, малярства, театру, музики, кіна, мультимедіа у жанрі новинних та аналітичних студій, а також організовувати конкурси, тематичні заходи, презентації, творчі зустрічі, семінари, школи, круглі столи, конференції тощо.
Також тут змістовно, аргументовано, переконливо, часом іронічно чи з гумором у жанрі новин, репортажів, статей, інтерв’ю, есеїв чи блогів будуть висвітлюватися актуальні для сучасного українця теми і проблеми.
Ми відкриті до конструктивного діалогу і творчої співпраці з усіма українцями, а не лише учасниками ОУН.
Усіх, хто дбає про духовність українців, поціновує високо естетичне мистецтво традиційного, класичного чи інноваційного форматів, запрошуємо до участі.